Πειραματίζομαι Ερευνώ και Ανακαλύπτω 2017

Οι υπεύθυνοι των ΕΚΦΕ της Δ.Δ.Ε. Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με τους Σχολικούς Συμβούλους ΠΕ04 Κ. Καφετζόπουλο, Ε. Κρητικού και Ν. Μπισκετζή, διοργανώνουν τον 3ο Διαγωνισμό Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών για μαθητές Γυμνασίου  της Δ.Δ.Ε. Α' Αθήνας.

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί το Σάββατο 6 Μαΐου 2017, ώρα 9:30-12:30, στο 2o Πειραματικό Λύκειο Αθηνών (Παναγή Κυριακού 12, είσοδος από Ε. Βενιζέλου, πίσω από το γήπεδο Παναθηναϊκού, Mετρό Αμπελόκηποι, 2106436784).
Κάθε Γυμνάσιο έχει δυνατότητα συμμετοχής με μία μόνο ομάδα, αποτελούμενη από τρεις μαθητές/τριες της Γ' τάξης.

Καλούνται τα Γυμνάσια της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο διαγωνισμό να δηλώσουν συμμετοχή στο ΕΚΦΕ στο οποίο ανήκουν, αποστέλλοντας το όνομα του σχολείου και των συντονιστών εκπαιδευτικών μέχρι 11 Μαρτίου 2017.